Przejdź do treści
PCM 032011
Źródło artykułu

Pilot Club Magazine w salonach prasowych

W marcowym magazynie przeczytamy między innymi:

Embraer Phenom 300 - lekki BizJet ciężkiego kalibru
Niemal co piąty sprzedany w 2010 roku samolot tej klasy pochodził z brazylijskiej wytwórni. Na czele listy znalazł się model Phenom 100, jednak po piętach depcze mu już młodszy brat - Phenom 300. Zapraszamy do przeczytania prezentacji Juliusza Sabaka.

Breitling Jet Team - odrzutowce w cywilu
Jacques Bothelin – lider francuskiej grupy akrobacyjnej Breitling Jet Team w wywiadzie udzielonym dla PCM pokazuje, że pomimo wielu przeciwności, prawie każdy może latać wojskowym „jetem”.

Akrobacja nie tylko dla mężczyzn
Bartek Pyzik nie zdołał oprzeć się aurze goździkowego święta! Nie, nie, nie. Różowo i landrynkowo nie będzie. Nie taki profil ma ten magazyn. Będzie o kobietach, ale z „jajami”.

Misja specjalna - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
W sympatycznej atmosferze ponad dwadzieścia osób przybyłych na spotkanie, a wśród nich Maciej Grzeszczuk, miał możliwość dowiedzieć się, jak wyglądają zadania stawiane LPR i jak w praktyce wygląda praca przy ich realizacji.

24 godziny w Dubaju - czyli krótka lekcja szybkiego zwiedzania
Joanna Składanek, na co dzień mieszka w Dubaju. Pracuje na pokładzie jednej z dużych linii lotniczych. Oprócz latania i podróży, jej pasją jest także fotografia. W tym wydaniu przedstawiamy krótki przewodnik po Dubaju.


Czy „PILOTKA” to tylko czapka?
Napisano wiele artykułów i tekstów o tym, czy warto wykonywać zawód pilota, jakie niesie za sobą korzyści i ryzyko. Większość tych opracowań jest jednak pisanych dla mężczyzn. Magdalena Kulczycka stara się przybliżyć sylwetki latających kobiet.

Podjąć właściwą decyzję
Nie trzeba chyba tłumaczyć, dlaczego umiejętność podejmowania właściwych decyzji jest ważna. Nie tylko w odniesieniu do latania, ale w ogóle. W każdej dziedzinie życia pomaga nam ona wydostać się z trudnej sytuacji. Zapoznajmy się z kolejną dobrą analizą udostępniona przez AOPA

Zimowe zmagania pilotów i stewardes w narciarstwie alpejskim
Anna Zielińska śledziła zimowe konkurencje pilotów i stewardes w narciarstwie alpejskim. Szczyrk i stoki Skrzycznego już po raz kolejny gościły uczestników piLOTcompetition, którzy w dniach 10-11 marca wzięli udział w zawodach.

Kalendarz imprez lotniczych cz. III
Dzięki uprzejmości portalu dlapilota.pl umieszczamy trzecią część kalendarza imprez lotniczych na rok 2011. Zanotujcie sobie datę interesujących Was wydarzeń!

Zapraszamy do lektury!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony