"Podręcznik pilota szybowcowego - teoria” w sklepie dlapilota.pl

Podręcznik pilota szybowcowego - teoria”

Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiła się książka "Podręcznik pilota szybowcowego - teoria” wydana nakładem Wydawnictwa Pileus.

Jest to polska edycja uznanego na całym świecie podręcznika The British Gliding Association (BGA), czyli Brytyjskiego Stowarzyszenia Szybowcowego. Wydawnictwo Pileus pracowało nad nią dwa lata! Jak przeczytać możemy na rewersie okładki zapowiada się ciekawa lektura.

O książce

Oficjalny podręcznik znanego na całym świecie Brytyjskiego Stowarzyszenia Szybowcowego zalecany zarówno pilotom jak i instruktorom. Uczniom-pilotom przed lekturą niniejszej książki wskazane jest zapoznanie się z podstawami w innych publikacjach lub ukończenie teoretycznego szkolenia szybowcowego w ramach kursu podstawowego ze względu na złożoność omawianych zagadnień.

Jest to bogato ilustrowany i przyjazny dla czytelnika podręcznik. Prowadzi przez najważniejsze teorie lotu. Wskazuje „niezbędne” minimum wiedzy stanowiące wiarygodne źródło, które można wielokrotnie badać lub zgłębiać w razie potrzeby. Złożone tematy przedstawiono możliwie najprościej i z angielskim humorem, a 400 rysunków dodatkowo objaśnia materiał z takich dziedzin jak fizyka, aerodynamika i mechanika lotu, osiągi, budowa i wytrzymałość konstrukcji, osprzęt, sytuacje niebezpieczne, meteorologia. Podręcznik tłumaczy w jaki sposób i dlaczego latają szybowce wyjaśniając jednocześnie jak powyższe zagadnienia łączą się ze sobą.

O autorze

The British Gliding Association (BGA), czyli Brytyjskie Stowarzyszenie Szybowcowe jest instytucją rządową zrzeszającą 80 lokalnych aeroklubów położonych w Wielkiej Brytanii. Stowarzyszenie utworzono 27 marca 1930 roku. Wśród członków jest ponad 7000 pilotów (w tym 1100 instruktorów), którzy użytkują 2100 szybowców. Do głównych statutowych działań należy koordynowanie i wspieranie aeroklubów w takich dziedzinach jak bezpieczeństwo i operacje lotnicze, regulacje, szkolenia, finanse, promocja szybownictwa z naciskiem na młodych pilotów, a także nadzór techniczny, czy egzaminowanie w oparciu o aktualne przepisy.

Wydawnictwo Pileus jest częścią Centrum Edukacji Lotniczej Pileus, które prowadzi wysokiej jakości szkolenia Dyspozytorów Lotniczych. Firma działa na rynku wydawniczym od roku 2012r. W ofercie oprócz książek lotniczych dostępne są między innymi logbooki dla różnych specjalności zgodne z najnowszymi wymaganiami EASA.

Aktualnie trwają prace nad kolejnymi pozycjami autorów polskich i zagranicznych. Pilotom samolotowym i szybowcowym przygotowywane są właśnie kolejne pozycje zgodne z wymogami PART - FCL. Dostępne pozycje wydawnicze znajdą Państwo na stronie naszego sklepu oraz u dystrybutorów, których lista znajduje się na stronie wydawnictwa.

Podręcznik jest dostępny w sklepie dlapilota.pl

Źródło: Pileus.eu
comments powered by Disqus