Paragiełda 2011 - termin już znany

Paragiełda (logo)

Ogólnopolskie stowarzyszenie zrzeszające miłośników paralotniarstwa, od siedmiu już lat organizuje projekt pod nazwą PARAGIEŁDA Targi Lotnictwa Lekkiego. W trakcie jej trwania pasjonaci mogą zapoznać się z najnowszą ofertą producentów sprzętu, porównać sprzęt produkowany przez różne firmy, a Ci, którzy dopiero marzą o lataniu mają szansę nie tylko poznać ofertę szkół, ale też bezpośrednio spotkać się z tymi, którzy później będą ich szkolić. PARAGIEŁDA ma nie tylko charakter targów, ale jest też imprezą integrującą środowisko i mającą za zadanie przybliżyć latanie tym, którzy się od ziemi odrywali jedynie na pokładach rejsowych samolotów.

Najbliższa VIII edycja Paragiełdy odbędzie się w dniach 26-27 marca 2011 roku w Warszawie. Do udziału w targach Organizatorzy już teraz zapraszają producentów i dystrybutorów sprzętu, odzieży sportowej i turystycznej, przedstawicieli aeroklubów z całej Polski, przedstawicieli szkół: paralotniowych, szybowcowych, mikrolotowych, spadochronowych, balonowych, prasę i portale lotnicze, firmy ubezpieczeniowe z ofertą skierowaną do uprawiających sporty lotnicze, oraz inne firmy i instytucje, których działalność ma związek z tematyką naszych targów.

Hasło Paragiełdy 2011 brzmi: „Czas spełnić marzenia!”. Organizatorzy chcą pokazać atrakcyjność, różnorodność i piękno sportów lotniczych, a także zachęcić do realizowania swoich marzeń, dlatego targom będzie towarzyszyć wiele atrakcji - od tradycyjnego już konkursu filmów amatorskich poprzez planowane na ten rok: cykl prelekcji i wykładów o tematyce lotniczej, pokazy modeli latających i inne. Paragiełda to wydarzenie dla całych rodzin, dorosłych oraz dzieci. Dla najmłodszych Organizatorzy przygotowują kącik zabaw, gdzie pod fachową opieką mogą miło i bezpiecznie spędzić czas.

Wszystkie informacje związane z Paragiełdą znaleźć można na stronie www.paragielda.com.pl

PROGRAM

26 marca 2011 r. (sobota)

  • Hala duża

9.00 – 18.00 – część wystawiennicza

  • Hala mała

9.00 – 18.00 – przekładanie zapasów, testy przewiewności
10.00 – 17.00 – wykłady i prelekcje
18.30 – konkurs filmowy
ok.19.45 - ogłoszenie wyników konkursu

  • Boisko (w zależności od pogody)

9.00 – 17.00 – pokazy modeli latających

27 marca 2011 r. (niedziela)

  • Hala duża

10.00 – 17.00 – część wystawiennicza

  • Hala mała

10.00 – 17.00 – przekładanie zapasów, testy przewiewności
10.00 – 16.00 – wykłady i prelekcje

  • Boisko (w zależności od pogody)

10.00 – 15.00 – pokazy modeli latających


Bliet wstępu - 10 zł. Dzieci i młodzież do lat 15-tu wstęp wolny.


Źródło: Paragiełda
comments powered by Disqus