Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wietnam: od piątku przywrócenie części połączeń międzynarodowych

Wietnam od piątku przywróci połączenia międzynarodowe z kilkoma krajami Azji po 6 miesiącach przerwy w związku z epidemią koronawirusa - wynika z informacji zamieszczonych na stronach rządowych. Loty te nie będą jednak jeszcze dostępne dla turystów.

Chodzi o połączenia z dwóch największych miast kraju, ze stołecznego Hanoi i Ho Chi Minhu do Korei Południowej, Japonii, Chin i Tajwanu. Loty do Kambodży i Laosu zostaną wznowione w przyszłym tygodniu - podaje agencja AP.

Loty są jednak zarezerwowane dla obywateli Wietnamu, dyplomatów, ekspertów, menedżerów, wykwalifikowanych pracowników, inwestorów i ich rodzin oraz zagranicznych studentów. Nie są jeszcze dostępne dla turystów i nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

Aby wejść na pokład, pasażerowie będą musieli mieć zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonanego nie później niż pięć dni przed datą wylotu. Tuż po przybyciu podróżni przejdą test i przez pięć dni będą poddani kwarantannie, a przez dwa tygodnie ograniczeniom w przemieszczaniu się. Wszystkie koszty spoczywają na pasażerach.

Wykwalifikowani pracownicy i biznesmeni, którzy planują pozostać w kraju przez mniej niż 14 dni, będą mogli uniknąć kwarantanny, ale ich poruszanie się na terenie kraju będzie bardzo ograniczone.

Wietnam zawiesił komercyjne połączenia międzynarodowe w kwietniu. Od tego czasu zezwolił tylko na loty czarterowe w celu repatriacji Wietnamczyków oraz dla wykwalifikowanych pracowników międzynarodowych - podaje agencja EFE.

Narodowy przewoźnik Vietnam Airlines oszacował w sierpniu, że w 2020 r. z powodu pandemii straci 650 mln USD.

W Wietnamie odnotowano do tej pory według różnych źródeł od 1059 do 1063 przypadki koronawirusa, przy czym przez ostatnie dwa tygodnie nie stwierdzono żadnej infekcji; 35 osób zmarło. Wietnam jest jednym z krajów, które najlepiej powstrzymały pandemię, poprzez skuteczne śledzenie zakażeń, masową kwarantannę i zamknięcie granic od końca marca - wskazuje EFE. (PAP)

cyk/ kar/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony