Warszawa: po zderzeniu auta ze skuterem na placu Konstytucji lądował śmigłowiec LPR

Po zderzeniu auta ze skuterem w piątek w na placu Konstytucji w centrum Warszawy lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z protestem ratowników medycznych w ostatnich dniach LPR wzywano w stolicy nawet trzy razy dziennie.

O sprawie informowało wcześniej TVN Warszawa. Sierż. szt. Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji wyjaśniła PAP, że zgłoszenie o zderzeniu osobowego opla ze skuterem na placu Konstytucji funkcjonariusze otrzymali w piątek wczesnym popołudniem.

Na miejsce wezwano zespół medyczny. Lądował LPR. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń i nikt nie został zabrany do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Trwają czynności policji, nie ma utrudnień.

Rzeczniczka LPR Justyna Sochacka powiedziała PAP, że LPR lądował w piątek w stolicy dwukrotnie - oprócz placu Konstytucji wezwany też został do zdarzenia przy ul. Batorego. W czwartek lądował trzy razy, m.in. w Alejach Jerozolimskich i przy ul. Górnośląskiej. W środę dwukrotnie na Ursynowie.

Sochacka zaznaczyła, że LPR otrzymuje w ostatnich dniach więcej wezwań, zwłaszcza w mieście. Wcześniej się nie zdarzało, żeby LPR trzykrotnie lądowało w Warszawie w czasie jednego dyżuru - dodała.

Częstsze kierowanie do zdarzeń śmigłowców LPR jest związane z protestem ratowników medycznych. W środę w ramach sprzeciwu część pracowników zgłosiła niedyspozycyjność. W ten sposób ratownicy medyczni sprzeciwiają się zbyt niskim pensjom.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ mark/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus