Przejdź do treści
Tui Airways
Źródło artykułu

W. Brytania: po wykryciu koronawirusa wśród uczestników lotu kwarantanna dla 193 osób

193 pasażerów i członków załogi samolotu, który w zeszłym tygodniu odbył rejs z greckiej wyspy Zakynthos do Cardiff w Walii musi przejść 14-dniową kwarantannę, bo wśród uczestników lotu wykryto siedem przypadków koronawirusa – podały w poniedziałek brytyjskie media.

Jak poinformowała rządowa walijska agencja Public Health Wales, wśród osób, które 25 sierpnia przyleciały z Zakynthos wykryto co najmniej siedem zakażeń w trzech grupach podróżnych, w związku z czym pracownicy ochrony zdrowia próbują się skontaktować ze wszystkimi osobami obecnymi na pokładzie, ale do tego czasu wszyscy i tak muszą się izolować, niezależnie od tego, czy wykazują objawy, czy też nie.

Według pasażerów, cytowanych przez BBC, na pokładzie samolotu zupełnie nie były przestrzegane wytyczne dotyczące zabezpieczeń przed zakażeniem. Wielu pasażerów, szczególnie młodych, nie miało zasłoniętych twarzy albo miało maseczki na szyi, chodziło po pokładzie, aby porozmawiać z innymi, a natychmiast po wylądowaniu, jeszcze przed wyjściem z samolotu zdjęło maseczki. Na dodatek, według tych relacji, personel pokładowy nie reagował na te sytuacje.

Przewoźnik, biuro podróży TUI oświadczyło, że wszyscy pasażerowie postępowali podczas lotu zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, w tym dotyczącymi zasłaniania twarzy, zaś samoloty są dezynfekowane po każdym locie.

Przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Grecji nie podlegają obecnie obowiązkowi kwarantanny, choć w związku z rosnącą liczbą przypadków brytyjskie media spekulują, że może on zostać wkrótce przywrócony.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony