Szczecin: zainaugurowano połączenie lotnicze do chorwackiego Zadaru

Embraer 195 należący do PLL LOT (fot. PLL LOT)

W czwartek z lotniska Szczecin – Goleniów wyleciał pierwszy samolot do chorwackiego Zadaru, inaugurując w ten sposób nowe połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Samolot typu Embraer 195 wzbił się rano w powietrze, udając się w dwugodzinny lot do chorwackiego Zadaru – poinformowały służby prasowe Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. Na pokładzie samolotu zajętych było około 90 proc. miejsc.

Polskie Linie Lotnicze LOT będą operować na tej trasie w każdy czwartek.

"Bardzo się cieszymy z inauguracji nowego połączenia lotniczego do Zadaru, jako jednego z ulubionych kierunków wakacyjnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy do tej pory trasę tę pokonywali podczas wielogodzinnej jazdy samochodem" – powiedział prezes Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów Maciej Dziadosz.

Jak dodał, "dzięki temu, że w dniu dzisiejszym pierwszy samolot z pasażerami wzbił się w powietrze, stwierdzenie, że jeszcze nigdy Chorwacja nie była tak blisko Szczecina stało się realne, a nie tylko zapowiedzią".

To nie jedyna inauguracja nowych rozkładowych połączeń lotniczych, jaka miała miejsce w lipcu br. 3 lipca zainaugurowano połączenie na trasie Szczecin – Lwów linii lotniczej Wizz Air.

Natomiast od 16 lipca LOT będzie obsługiwał nową trasę krajową łączącą Szczecin i Rzeszów. Tym samym czas podróży między miastami zajmie niespełna 1 godzinę i 30 minut. Wakacyjne rejsy między Szczecinem a Rzeszowem będą realizowane dwa razy w tygodniu Bombardierami Q400 LOT-u. Jest to już czwarte bezpośrednie połączenie międzyregionalne w siatce polskiego przewoźnika.


Bombardier Q400 należący do PLL LOT na płycie lotniska (fot. Krzysztof Moczulski)

Pasażerowie mogą już kupować bilety na nowe połączenie LOT-u między Szczecinem a Rzeszowem. Na bieżąco dopasowujemy ofertę połączeń w taki sposób, aby odpowiadać na rosnący popyt na podróżowanie między nawet najbardziej odległymi punktami w kraju. Pokonanie trasy między Szczecinem a Rzeszowem zajmuje samochodem ok. 8 godzin – w zamian, dzięki nowemu połączeniu LOT-u pasażerowie spędzą w powietrzu zaledwie 1 godzinę i 30 minut. Dokładając koszty paliwa, będzie to nie tylko najszybszy, ale też najtańszy sposób transportu między województwem zachodniopomorskim a podkarpackim – mówi Krzysztof Moczulski, Rzecznik Prasowy i Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskich Linii Lotniczych LOT.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus