SBU: czterech podejrzanych o zamach, który doprowadził do katastrofy MH17

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazała w środę, że wobec czterech osób śledczy sporządzili zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z organizacją ataku terrorystycznego i współudział w ataku, który doprowadził do katastrofy rejsu MH17.

Zawiadomienie sporządzono wobec trzech obywateli Rosji i jednego obywatela Ukrainy - dodała SBU na swojej stronie internetowej. Wśród obywateli Rosji wymieniono: Igora Girkina, Siergieja Dubinskiego, Olega Pułatowa. Obywatel Ukrainy to Leonid Charczenko. Te same osoby wśród podejrzanych w związku z zestrzeleniem malezyjskiego boeinga wskazała w środę holenderska policja.

SBU określa Girkina i Dubinskiego jako organizatorów ataku terrorystycznego, a Charczenkę i Pułatowa jako współuczestników.

W środę międzynarodowy zespół śledczy powołany do zbadania tej katastrofy poinformował, że trzem Rosjanom i Ukraińcowi zostanie postawiony zarzut zabójstwa. Proces odbędzie się w Holandii i rozpocznie się 9 marca 2020 roku.

Boeing 777-200ER linii Malaysia Airlines, lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony rakietą 17 lipca 2014 roku na obszarze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów. Zginęło wówczas 298 osób, wszyscy pasażerowie i cała załoga. (PAP)

ndz/ kar/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus