Przejdź do treści
Źródło artykułu

Poszukiwania czarnych skrzynek Airbusa będą kontynuowane

24.06. Paryż (PAP) - Biuro Śledztw i Analiz (BEA), badające przyczyny katastrofy samolotu Air France Airbus A330, będzie kontynuowało poszukiwania czarnych skrzynek maszyny także po 30 czerwca - podało BEA w środę.Do katastrofy, w której zginęło 228 osób, doszło 1 czerwca. Jak podaje BEA, czarne skrzynki emitują sygnały co najmniej przez 30 dni, ale są podstawy, by sądzić, że będą to robić przez kilka dni dłużej. Podwodne poszukiwania będą więc kontynuowane, "dopóki będzie to rozsądne".Dziennik "Le Figaro" napisał w środę, powołując się na źródła wojskowe, że władze francuskie dały sobie czas do 10 lipca na odnalezienie czarnych skrzynek. Daty tej nie potwierdziła ani BEA, ani rzecznik sztabu generalnego armii francuskiej.W poszukiwaniach czarnych skrzynek Airbusa biorą udział francuski podwodny okręt o napędzie atomowym Emeraude, dwa holowniki wyposażone w niezwykle czułe sonary, a także okręt badawczy mający na swym pokładzie roboty podwodne. Odnalezienie rejestratorów parametrów lotu i nagrań rozmów pilotów w ostatnich chwilach przed tragedią, czyli tzw. czarnych skrzynek, ma kluczowe znaczenie dla poznania przyczyn tragicznego wypadku. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony