Połączenie American Airlines z Chicago do Krakowa przesunięte na 2021 r.

Linia lotnicza American Airlines, która w maju miała uruchomić swoje pierwsze połączenie do Polski – z Chicago do Krakowa przełożyła te plany na 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa – podała firma w komunikacie.

Jak głosi komunikat opublikowany na stronie przewoźnika, w związku z rekordowym niskim zapotrzebowaniem klientów, American Airlines dokona tego lata dalszych ograniczeń swoich połączeń, w tym zawiesi ponad 60 proc. oferowanych miejsc na trasach międzynarodowych w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, a także opóźni uruchomienie nowych tras, w tym połączenia z Chicago (ORD) do Krakowa (KRK) do 2021 r.

"Zmiany te są spowodowane znacznie zmniejszonym zapotrzebowaniem klientów, a także ograniczeniami podróży wprowadzonymi przez rządy - oba związane z pandemią koronawirusa (COVID-19)" - głosi komunikat.

Zgodnie z pierwotnymi planami połączenie pomiędzy chicagowskim lotniskiem O'Hare a Kraków Airport miały mieć charakter sezonowy, od 7 maja do 23 października. Planowano wykonywane pięciu lotów w tygodniu Boeingiem 787-8. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ mark/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus