Podkarpackie: posłowie PO pytają o loty samolotów rządowych na lotnisko w Jasionce

Posłowie PO zwrócili się do Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka o udostępnienie dokumentów dotyczących lotów samolotów rządowych na to lotnisko, a także odwołań lub opóźnień w związku z tym regularnych połączeń lotniczych. Posłowie pytają też o wykorzystanie salonika VIP.

Informacja ma dotyczyć ostatnich trzech lat.

O działaniach posłów Platformy Obywatelskiej poinformował na konferencji prasowej we wtorek lider podkarpackich struktur tej partii Zdzisław Gawlik. Wcześniej Gawlik wraz posłankami Joanną Frydrych i Krystyną Skowrońską spotkali się z prezesem zarządu portu lotniczego.

"Uzyskaliśmy informacje, że z saloniku VIP korzysta zarząd woj. podkarpackiego na podstawie umowy zryczałtowanej. Miesięczny koszt wynosi 800 zł netto i 964 zł brutto" – powiedział Gawlik.

Dodał, że jeżeli chodzi o korzystanie z saloniku VIP w Jasionce na zlecenie kancelarii Sejmu, Senatu oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów "to informacje na ten temat otrzymamy w terminie późniejszym". "Umówiliśmy się że będzie najpóźniej 22 sierpnia 2019 roku" – mówił Gawlik.

Zauważył, także do tego czasu posłowie zostaną poinformowani "o samolotach rządowych, które lądowały i wylatywały z Rzeszowa". "Podobnie jak i o odwołanych lub opóźnionych lotach z Rzeszowa i do Rzeszowa samolotów kursujących regularnie" – zauważył poseł.(PAP)

autor: Alfred Kyc

kyc/ pś/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus