Przejdź do treści
Źródło artykułu

67. Puchar Gordona Bennetta – znamy mapę obszaru rozgrywania zawodów

W dniach 12 – 21 września 2024 roku 24 załogi balonowe reprezentujące dwanaście krajów powalczą o Puchar Gordona Bennetta podczas 67. edycji długodystansowych zawodów balonów gazowych.

Tegoroczny wyścig zapowiada się na niezapomniane widowisko, podczas gdy wykwalifikowani piloci z całego świata zbierają się, aby przekraczać granice swojego rzemiosła.

Start balonów odbędzie się w mieście Münster w Westfalii (Niemcy). Ale dokąd ich zaprowadzi podróż? Oczekiwanie rośnie. Organizatorzy właśnie opublikowali mapę obszaru rozgrywania 67 edycji Pucharu Gordona Bennetta. Jak widać większość Europy jest dla pilotów otwarta.

Najlepsi baloniarze na świecie zgromadzą się, aby rywalizować w tym prestiżowym wydarzeniu, pokazując swoje umiejętności i determinację podczas poruszania się po niebie w poszukiwaniu zwycięstwa.

Z pewnością taktyka na lot zostanie dopracowana przez załogi przed samym startem. Tymczasem zostają im analizy pogody i możliwych trajektorii lotu. Spójrzcie na załączoną mapę i pozwólcie działać swojej wyobraźni.

(fot. Coupe Aéronautique Gordon Bennett)

Zaznaczcie sobie w kalendarzu datę 12 – 21 września 2024 roku i przygotujcie się na kibicowanie swoim ulubionym drużynom, które przemierzają niezbadane tereny, przeciwstawiając się grawitacji i przyjmując dreszczyk emocji.

Niezależnie od tego, czy jesteście ekspertami od balonów czy przyszłymi fanami, możecie też zabrać ze sobą przyjaciół i rodzinę na dzień pełen zabawy i wrażeń do Münster. Organizatorzy opublikowali program: https://gordonbennett2024.de/en/programm/


Przeczytaj również:
67. Puchar Gordona Bennetta – wiemy kto będzie rywalizował w tym roku

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony