Podkarpackie: od poniedziałku wznowione będą loty z Jasionki do Warszawy

Od poniedziałku z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) wznowione zostaną loty do Warszawy. Przygotowane zostały też nowe procedury bezpieczeństwa – poinformował rzecznik prasowy portu Marcin Kołacz.

Zgodnie z decyzją rządu od 1 czerwca przestaje obowiązywać zakaz wykonywania lotów pasażerskich wewnątrz Polski. Dzięki temu PLL LOT ogłosił wznowienie połączeń krajowych m.in. pomiędzy Jasionką a Warszawą.

Jak zaznaczył Kołacz, ogłoszony w pierwszej fazie odmrażania połączeń rozkład lotów zakłada, że będzie to 12 rejsów tygodniowo. „Bilety dostępne są w systemach rezerwacyjnych przewoźnika na stronach www.lot.com” – dodał.

Jak podkreślił prezes portu w Jasionce Adam Hamryszczak, lotnisko znalazło się wśród 8 portów regionalnych, do których w pierwszej kolejności wznowione zostaną loty. „Powrót do latania wymagał od nas wypracowania i wdrożenia nowych procedur bezpieczeństwa. Śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi” – zaznaczył.

W oparciu o wytyczne EASA (Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego w podrzeszowskim porcie wdrożone zostały nowe procedury bezpieczeństwa.

Najważniejsze z nich to dostępność terminala jedynie dla pasażerów posiadających ważny bilet oraz opiekunów osób niepełnosprawnych i małoletnich. Pasażerowie mają też obowiązek zakrywania nosa i ust. Czynne będzie tylko jedno wejście do terminala; po wejściu na jego teren dokonywany będzie pomiar temperatury ciała. Sam terminal będzie oznakowany w ten sposób, aby pomóc zachować min 1,5 metra dystansu od drugiej osoby. W różnych miejscach obiektu rozmieszczone zostaną środki dezynfekujące, a pasażerowie z rejsów przylotowych będą odseparowani od wylatujących. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ je/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus