Paralotniowy Puchar Świata - trzecie miejsce Klaudii Bułgakow

34-letnia warszawianka Klaudia Bułgakow (Aeroklub Częstochowski) zajęła w brazylijskim Castelo trzecie miejsce w pierwszych w tym sezonie paralotniowych zawodach Pucharu Świata. Zwyciężyła Japonka Keiko Hiraki przed Włoszką Nicole Federle.

"Ostatnia konkurencja miała długość 60 km. Była jedną z najciekawszych i najbardziej taktycznych w całym tygodniu rywalizacji. Wyśmienite warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie maksymalnej liczby konkurencji – siedem" - powiedziała PAP Bułgakow, mistrzyni świata z 2013 roku.

W gronie mężczyzn triumfował Hiszpan Felix Rodriguez. Na drugiej pozycji uplasował się Francuz Lucas Bernardin, a na trzeciej Brazylijczyk Frank Brown. Startowało 128 zawodników z 30 krajów. (PAP)