Mniej pasażerów w porcie lotniczym w Gdańsku w maju 2013 roku

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w maju o ponad 11 procent mniej pasażerów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Od początku roku lotnisko obsłużyło ponad milion pasażerów, o 0,4 proc. więcej niż przed rokiem.

Rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Michał Dargacz poinformował w środę w komunikacie, że w maju 2013 roku lotnisko obsłużyło ponad 260 tysięcy pasażerów, co oznacza spadek o 11,6 procent w stosunku do maja 2012 roku. Od początku roku port obsłużył nieco ponad jeden milion pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 0,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Cytowany w komunikacie Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy ocenia, że mimo majowego spowolnienia kondycja Portu Lotniczego Gdańsk jest dobra. "Tak jak w pierwszych miesiącach bieżącego roku, również od końca III kwartału port obsługiwać będzie większe ilości pasażerów, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku" - zapowiedział.

W sezonie letnim w ruchu regularnym z Gdańska można polecieć do ponad 50 portów w Niemczech, Holandii, Chorwacji, Norwegii, Anglii, Irlandii, Danii, Hiszpanii, Włoszech, Francji i w Polsce. Z Gdańska będą funkcjonowały też 20 połączenia czarterowe, w tym na Wyspy Kanaryjskie i do Burgas (Bułgaria).

W 2012 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył prawie 3 miliony pasażerów, o 18 proc. więcej niż w 2011 roku. (PAP)

bls/ mki/ ura/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus