Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lubuskie: więcej rejsów z lotniska Zielona-Góra Babimost

Niebawem będzie więcej lotów z Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu liczby rejsów między Zieloną Górą a Warszawą. Do tego w sezonie wakacyjnym będą loty czarterowe do Turcji.

Jak poinformowało w środę Biuro Prasowe PPL, od 6 czerwca br. zarówno do Zielonej Góry, jak i do stolicy będzie można dostać się rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Według PPL układ połączeń jest korzystny zarówno dla biznesmenów podróżujących na jeden dzień z lub do Zielonej Góry, jak i dla turystów, którzy chcieliby odwiedzić lubuskie winnice. Ponadto, rejsy będą dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych PLL LOT.

Natomiast letni sezon czarterowy na zielonogórskim lotnisku otworzy turecka linia Onur Air, która 24 czerwca zainauguruje połączenia z doskonale znaną polskim turystom Antalyą.

Rejsy będą realizowane do 16 września Airbusami A320. Będą to o największe samoloty regularnie, w każdy poniedziałek, operujące z portu lotniczego w Babimoście.

„Cieszymy się z rosnącego zainteresowania portem lotniczym w Zielonej Górze” - powiedział rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Piotr Rudzki.

Dodał, że decyzje podjęte zarówno przez biura podróży, jak i przewoźników świadczą o niewykorzystanym jeszcze potencjale, który powinien w przyszłości utrwalić pozycję regionu lubuskiego na lotniczej mapie komunikacyjnej Polski.

Według PPL stabilną pozycję zielonogórskiego lotniska potwierdzają wyniki przewozowe. Od początku roku w Babimoście zrealizowano w ruchu pasażerskim 386 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało ponad 6 tys. pasażerów - z czego 1 tys. 542 w ciągu ostatniego miesiąca.

„Zakładamy, że ten wakacyjny wzrost liczby operacji zarówno rejsowych, jak i czarterowych w poważnym stopniu przełoży się na wzrost liczby obsługiwanych przez nasz port w Zielonej Górze pasażerów” – ocenił Rudzki.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W jego zasobach znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ amac/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony