Przejdź do treści
Źródło artykułu

LOT we wrześniu uruchomi bezpośrednie rejsy z Warszawy do Dubaju

PLL LOT od 19 września br. uruchomi bezpośrednie loty na trasie Warszawa-Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - poinformowała we wtorek spółka. Rejsy będą wykonywane do końca marca 2022 r.; trzy razy w tygodniu Boeingami 737-800 NG i Boeingami 787 Dreamliner.

"Jeszcze w tym roku nowy kierunek dołączy do stopniowo odbudowywanej siatki połączeń LOT-u. Od 19 września br., Boeingi 737-800 NG i Boeingi 787 Dreamliner będą wykonywały bezpośrednie rejsy z Warszawy na główne lotnisko w Dubaju (DXB) trzy razy w tygodniu" - poinformował w komunikacie przewoźnik.

Jak podał LOT, przewoźnik zainauguruje połączenie tuż przed światowym EXPO 2020. Rejsy dostępne będą do końca marca 2022 r. Samoloty LOT-u będą startowały z Lotniska Chopina trzy razy w tygodniu - wtorki, czwartki i niedziele - z lądowaniem w największym porcie lotniczym w Dubaju – Dubai International Airport (DXB). Rejs potrwa ok. 6 godzin.

"W ciągu kilku ostatnich lat Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznym kierunkiem podróży zimą. Przed pandemią tylko w 2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tys. pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki widzimy przestrzeń do rozwoju dla LOT-u" - powiedział, cytowany w komunikacie, członek zarządu ds. handlowych LOT-u Michał Fijoł.

Jak podkreśla LOT, liczący 3 mln mieszkańców Dubaj zaraz po Bangkoku, Londynie i Paryżu jest najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie.

"To dla regionu Bliskiego Wschodu, jak i całego świata jedno z najważniejszych centrów finansowych i handlu surowcami (ropą, złotem i diamentami). Od 1 października br. do 31 marca 2022 r. stolica emiratu będzie gospodarzem wystawy EXPO 2020 przeniesionej w ub. roku ze względu na pandemię" - czytamy.

Do obsługi połączeń LOT przeznaczył samoloty typu Boeingi 737-800 NG. W razie zapotrzebowania połączenie będzie obsługiwane również przez dreamlinery w wersji 787-8.

Właścicielem 100 proc. akcji PLL LOT jest Polska Grupa Lotnicza. Jedynym akcjonariuszem PGL jest Skarb Państwa, a prawa z akcji w tej spółce wykonuje Minister Aktywów Państwowych. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony