Kraków: z powodu mgły odwołane loty, opóźnienia i przekierowania na inne lotniska

W piątek wieczorem mgła ponownie utrudnia starty i lądowania samolotów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Część lotów odwołano, inne mają opóźnienia lub są przekierowywane do innych miast.

Jak poinformowała rzeczniczka Kraków Airport Natalia Vince, złe warunki atmosferyczne od rana w piątek zakłócają pracę lotniska. Po porannym przestoju starty i lądowania były wznawiane przed południem. Potem jednak pogoda znowu się pogorszyła, co spowodowało zaburzenia operacji lotniczych wieczorem.

Statusy lotów są na bieżąco aktualizowane na stronie www.krakowairport.pl i aplikacji mobilnej.

Przedstawicielka lotniska zapewniła, że pracownicy obsługi terminalowej w ścisłej współpracy z liniami lotniczymi są zaangażowani w przekazywanie informacji pasażerom o statusie ich lotów.

"Pasażerów przepraszamy za trudności spowodowane trudnymi warunkami atmosferycznymi. Dla wszystkich pracowników Kraków Airport najważniejsze jest bezpieczeństwo każdej operacji" - podkreśliła Vince.

Według tablicy lotów zostały odwołane wieczorne przyloty z m.in. Dortmundu, Warszawy, Londynu, Gdańska i Amsterdamu. Część samolotów została przekierowana do Katowic, Wrocławia, Rzeszowa, Warszawy i Ostrawy. Także z innych lotnisk odbywają się niektóre odloty, a popołudniowe i wieczorne połączenia Kraków - Piza, Dusseldorf, Dortmund, Wiedeń, Gdańsk, Monachium, Frankfurt i Londyn zostały odwołane.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ wus/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus