Kraków Airport: Ryanair zainaugurował sezon letni – oferuje 70 tras

Czwartkowym lotem na Korfu tania linia lotnicza Ryanair zainaugurowała letni sezon na lotnisku Kraków Airport. W tym sezonie przewoźnik będzie bazował tam osiem samolotów i zaoferuje 70 tras, w tym trzy nowe - na Korfu, Santorini oraz do Billund.

Ryanair będzie wykonywał z Krakowa w sezonie letnim (czyli do końca października) ponad 210 lotów tygodniowo, zarówno na trasach międzynarodowych, jak i krajowych.

Zgodnie z planami w sezonie lato 2021 irlandzka linia będzie bazować w Krakowie osiem samolotów i zaoferuje 70 tras, w tym trzy nowe - na Korfu, Santorini oraz do Billund – ale także wiele innych wakacyjnych połączeń m.in. do: Alicante, Bari, Burgas, Podgoricy czy Zadaru.

Jak podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, cała branża lotnicza z utęsknieniem czekała na rozpoczęcie wakacyjnego sezonu. „Linie lotnicze dołożyły starań, aby oferta słonecznych kierunków z krakowskiego lotniska była jak najbardziej atrakcyjna. Dzisiejsza inauguracja połączenia na Korfu to jedna z wielu propozycji linii Ryanair, pozwalająca mieszkańcom Krakowa i Małopolski udać się na wymarzony odpoczynek” – wskazał.

Dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie środkowo-wschodniej Olga Pawlonka zaznaczyła, że ze względu na zmieniające się ograniczenia związane z pandemią Covid-19 przewoźnik bezpłatnie umożliwia swoim pasażerom dwukrotne przesunięcie daty podróży do grudnia 2021 r., jeśli ich plany się zmienią.

Ryanair ogłosił także nowość z Krakowa na sezon zimowy. Będzie to połączenie do Turynu. Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz piątki.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym zeszłym roku obsłużył blisko 2,6 mln pasażerów, czyli o 69 proc. mniej niż rok wcześniej.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

Źródło: PAP
comments powered by Disqus