Kazimierz Dolny: piknik lotniczy "Skrzydła nad Kazimierzem" wraca po dwóch latach przerwy

W weekend w Kazimierzu Dolnym (lubelskie) odbędzie się V edycja pikniku lotniczego "Skrzydła nad Kazimierzem". W programie m.in.: pokazy lotnicze i festiwal piosenki lotniczej.

Po dwuletniej przerwie do Kazimierza Dolnego ponownie wraca piknik lotniczy "Skrzydła nad Kazimierzem". Piknik odbędzie się w weekend w porcie jachtowym w Kazimierzu Dolnym.

Jak powiedziała major Magdalena Busz, oficer prasowy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, "Skrzydła nad Kazimierzem" to święto, które łączy w sobie nie tylko lotnictwo i muzykę.

"To przede wszystkim pokazy lotnicze. Będzie można zobaczyć statki powietrzne, śmigłowce i nowoczesne samoloty przeznaczone do szkolenia pilotów. Kazimierz Dolny sam w sobie jest pięknym miejscem na pokazy, biorąc pod uwagę Wisłę i krajobraz" – powiedziała Busz.

Festiwalowa sobota przebiegnie pod hasłem o Laur Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i rozpocznie się o godzinie 10.00 próbami uczestników Festiwalu Piosenki Lotniczej.

"Festiwal odbędzie się w trzech kategoriach: wokalistów, zespołów wokalnych i zespołów wokalno – instrumentalnych" – przekazała Busz.

W ciągu dnia zaplanowane są: parada motocyklowa Stowarzyszenia "Polskie Skrzydła Polish Wings", pokazy lotnicze i koncert "Romuald Lipko in memoriam".

Niedzielne wydarzenia odbędą się pod patronatem Rektora Lotniczej Akademii Wojskowej. W programie: pokazy lotnicze samolotami i śmigłowcami ACSL LAW, 3 samoloty TS11 Biało – Czerwone Iskry, 3 samoloty M346 Bielik, 3 samoloty SW4 Puszczyk.

Organizatorem imprezy są: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Lotnicza Akademia Wojskowa, miasto Kazimierz Dolny. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ag/ aszw/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus