Jasionka: trzech przewoźników w zimowym rozkładzie lotów

Z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce w sezonie zimowym połączenia lotnicze będzie wykonywać trzech przewoźników - poinformował we wtorek rzecznik lotniska Szymon Taranda. Najwięcej lotów oferuje irlandzki Ryanair - m.in. do Londynu, Manchesteru i Dublina.

Rzecznik przypomniał, że od ostatniego weekendu w porcie zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. „Trzy linie lotnicze oferują w nim loty na osiem lotnisk. Szczególnym wydarzeniem jest pozyskanie nowego przewoźnika – linii WizzAir. Pierwszy lot tego przewoźnika do holenderskiego Eindhoven odbędzie się 6 listopada br.” – dodał Taranda.

Najwięcej połączeń z Jasionki oferuje irlandzki Ryanair, który będzie latać do Londynu – na lotniska Stansted i Luton - oraz do East Midlands, Bristolu, Manchesteru oraz Dublina.

Narodowy przewoźnik, czyli Polskie Linie Lotnicze LOT, oferuje codzienne połączenia z Warszawą – rejsy realizowane są dwa lub trzy razy dziennie.

Nowy przewoźnik WizzAir będzie latał do Eindhoven; w listopadzie loty będą realizowane w poniedziałki i piątki, a od grudnia - we wtorki i soboty.

Jak podkreślił prezes portu Adam Hamryszczak, strategicznym celem zarządu portu było pozyskanie nowego przewoźnika. „To się udało i mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń” – zaznaczył.

Rzecznik lotniska dodał, że ze względu na obecną pandemię Lufthansa, która także do tej pory operowała z Jasionki, zdecydowała się przesunąć powrót połączenia do Monachium na 21 lutego 2021 roku. „Pozostajemy dla tego przewoźnika ważnym rynkiem, przede wszystkim z perspektywy klientów biznesowych” - powiedział Taranda. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ pad/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus