Japonia: dwie osoby zginęły w katastrofie śmigłowca

Bell 412EP (fot. Daylight9899/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons)

Dwie osoby zginęły w katastrofie śmigłowca Bell 412EP, który w piątek rozbił się w górzystym terenie prefektury Gunma w środkowej części Japonii – poinformowało japońskie ministerstwo transportu i władze lokalne. Przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Śmigłowiec Bell 412 opuścił bazę w piątek na dwugodzinny lot. Jak podała agencja Kyodo śmigłowiec odbywał lot, aby ocenić drogę przebiegającą wzdłuż granicy prefektur Nagano, Niigata oraz Gunma. Trasa miała zostać otwarta w sobotę.

"Helikopter nie wrócił w zaplanowanym czasie i stracił kontakt z kontrolą ruchu lotniczego", powiedział Hiroshi Yoshida, lokalny urzędnik.

Według władz prefektury Gunma na pokładzie śmigłowca znajdowało się dwóch urzędników wydziału zarządzania kryzysowego prefektury, pięciu strażaków oraz dwóch pracowników firmy zajmującej się czarterowaniem śmigłowców.

Wypadki z helikopterami nie są rzadkością w Japonii. W lutym br. dwóch pilotów zginęło w katastrofie śmigłowca wojskowego w południowej Japonii. W marcu 2017 roku w podobnej katastrofie śmigłowca, do której doszło w górach w prefekturze Nagano, zginęło dziewięć osób.

 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus