Chory na Covid-19 mężczyzna poleciał samolotem przebrany za swoją żonę

B773 należący do linii Garuda, fot. CDP

W Indonezji mężczyzna chory na Covid-19 wszedł na pokład samolotu w przebraniu kobiety, z twarzą zasłoniętą nikabem, i wylegitymował się dokumentami swojej żony - pisze w czwartek Associated Press. Na lotnisku pokazał też służbom negatywny wynik testu PCR swojej małżonki.

Podczas lotu z Dżakarty do Ternate w prowincji Moluki Północne, osoba z obsługi samolotu zauważyła jak pasażer przebiera się w toalecie - poinformowała wyjaśniająca incydent indonezyjska policja.

Mężczyzna udający kobietę został przekazany w ręce funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

"Kupił bilet lotniczy na nazwisko żony, zabrał ze sobą jej dokument tożsamości i wynik testu PCR, a także certyfikat szczepienia. Wszystko na nazwisko żony" - tłumaczył szef policji w Ternate Aditya Laksimada.

Policja po przylocie poddała mężczyznę testowi PCR, który wyszedł pozytywnie. Służby poinformowały, że mężczyzna przebywa na kwarantannie u siebie w domu, a dochodzenie w sprawie będzie kontynuowane.

W Indonezji trwa kolejna fala pandemii Covid-19. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano w kraju niemal 34 tys. nowych zakażeń i ponad 1300 zgonów. Od początku pandemii całkowita liczba przypadków Covid-19 w Indonezji wynosi 2,9 mln i ponad 77,5 tys. zgonów. 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus