Przejdź do treści
Źródło artykułu

Grecja/ Strajk kontrolerów spowodował odwołanie wielu lotów

25.06. Ateny (PAP) - Czterogodzinny strajk kontrolerów lotów na greckich lotniskach spowodował od rana w czwartek odwołanie wielu rejsów, zarówno krajowych jak i zagranicznych.Kontrolerzy, którzy od rana przerwali pracę, domagają się by rząd ściśle wcielał w życie międzynarodowe przepisy lotnicze, a także interweniował w podstawowej dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego kwestii: zakłócania systemów kontroli lotów przez radiostacje.Jak podał rzecznik międzynarodowego lotniska w Atenach, rano w czwartek anulowano tu w sumie 78 lotów, a w przypadku 78 rejsów zmieniono ich trasy, tak by samoloty omijały stolicę Grecji. Przesunięto też terminy przylotów bądź odlotów 79 rejsów. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony