Finał WOŚP w tym roku także na poznańskim lotnisku

Na poznańskim lotnisku zorganizowany zostanie w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenia związane z WOŚP w stolicy Wielkopolski tradycyjnie odbędą się też na pl. Mickiewicza i przed Centrum Kultury Zamek.

W tym roku w Poznaniu będzie można licytować m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego, oraz "Serce Poznańskich Policjantów" wykonane ze złota, srebra i bursztynu.

Finał WOŚP w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy organizowany jest na osiedlu Ławica. Część atrakcji odbędzie się na lotnisku: w hali przylotów i odlotów oraz przed terminalem. Na zainteresowanych czekać będą pokazy strażackie, prezentacja sportowych aut i spektakle. Orkiestrowe wydarzenia zaplanowane zostały także na nieodległym placu przy piekarni zlokalizowanej przy ul. Złotowskiej. W trakcie finału na Ławicy wystąpią m.in. zespoły Golden Life i De Mono.

Pomysłodawczyniami przedsięwzięcia na poznańskiej Ławicy są trzy mieszkanki tej dzielnicy Poznania. Wśród nich jest Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta miasta. To właśnie dlatego wśród przedmiotów, które trafiły na internetową aukcję Sztabu WOŚP Ławica jest m.in. wezwanie na policję, jakie Jaśkowiak otrzymała w ub. roku, w związku z użyciem wulgarnego słowa na ubiegłorocznej demonstracji w Dniu Kobiet. Na aukcje trafiły też m.in. szapoklak Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego wraz z podpisanym certyfikatem, oraz kostium teatralny noszony przez zmarłą 11 lat temu poznańską aktorkę Krystynę Feldman.

Finał WOŚP zorganizowany zostanie też, tak jak w poprzednich latach, przed Centrum Kultury Zamek, oraz na pobliskim placu Mickiewicza.

Na placu Mickiewicza działać będzie miasteczko mundurowe ze stoiskami straży miejskiej, strażaków czy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W Zamku otwarty zostanie punkt krwiodawstwa, ruszą też stoiska promocji zdrowia. Zaplanowano też koncerty, spektakle dla dzieci, gry edukacyjne, a także wystawę fiatów 126p.

Chętni będą mogli licytować m.in. koszulkę Roberta Lewandowskiego wraz z podpisem piłkarza, jeszcze z czasów gry w poznańskim Lechu, obraz Słupska namalowany przez Edwarda Dwurnika z dedykacją Roberta Biedronia oraz zdjęcie i autografy dwóch legend skoków narciarskich: Adama Małysza i Kamila Stocha. Tradycyjnie na aukcję swój dar przekazali policjanci – to "Serce Poznańskich Policjantów" wykonane ze złota, srebra i bursztynu.

Przez całą niedzielę na terenie Poznania będzie można spotkać około 3,5 tys. wolontariuszy z puszkami. Tak jak w poprzednich latach datki w kilku miejscach Poznania będą zbierać m.in. właściciele golden retrieverów. Wszyscy wolontariusze uczestniczący w zbiórce w tym roku będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ js/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus