Austria: rząd zawiesza przyloty z krajów bałkańskich i z Egiptu

Austriacki rząd ogłosił we wtorek zawieszenie co najmniej do końca tego miesiąca przylotów do Wiednia z Serbii, Albanii, Rumunii, Bułgarii i Mołdawii oraz z Egiptu. Ma to zapobiec dalszemu importowaniu do Austrii zakażeń koronawirusem.

"Nie chcemy ryzykować - powiedział minister zdrowia publicznego Rudolf Anschober - wprowadzamy te środki w obliczu wzrostu liczby zakażeń w tych krajach".

Wcześniej Austria zawiesiła wszystkie przyloty z Białorusi, Chin, Wielkiej Brytanii, Iranu, Portugalii, Rosji, Szwecji i Ukrainy.

W ostatnich dniach w Austrii nastąpił gwałtowny wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem. Wiele z nich dotyczy osób, które wróciły z wakacyjnego wypoczynku na Bałkanach lub w krajach zachodniej Europy.

8 lipca rząd Austrii ogłosił ostrzeżenie przed podróżowaniem do Rumunii, Bułgarii i Mołdawii oraz polecił wzmocnić kontrolę wschodniej granicy państwa. Natomiast od 1 lipca ostrzeżenie takie obowiązuje w odniesieniu do sześciu krajów Bałkanów Zachodnich - Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Macedonii Północnej, Albanii, Czarnogóry i Serbii. (PAP)

zm/ kar/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus