Austria: MSZ znosi ostrzeżenie przed podróżowaniem do Lombardii

Austria zniesie w czwartek ostrzeżenie przed podróżowaniem do włoskiego regionu Lombardia; tym samym możliwe będzie przywrócenie połączenia lotniczego między Mediolanem a Wiedniem - ogłosił w środę minister spraw zagranicznych Alexander Schallenberg.

Zniesienie ostrzeżenia spowodowane jest spadającą liczbą zakażeń koronawirusem w Lombardii, która była największym ogniskiem epidemii we Włoszech.

Wydawane przez austriackie MSZ i skierowane do obywateli ostrzeżenia przed podróżowaniem oznaczają również zakaz utrzymywania bezpośrednich połączeń lotniczych z objętymi nimi regionami - przypomina agencja Reutera.

W ostatnich dniach w Austrii nastąpił wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem. Wiele z nich dotyczy osób, które wróciły z wakacyjnego wypoczynku na Bałkanach lub w krajach zachodniej Europy.

Uzupełniana ostatnio kilkakrotnie lista krajów, objętych przez austriackie władze ostrzeżeniem przed podróżowaniem, obejmuje teraz m.in. wszystkie państwa bałkańskie oprócz Grecji i Chorwacji, a także Wielką Brytanię, Portugalię, Szwecję, Egipt, Turcję i Ukrainę.(PAP)

adj/ akl/

arch.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus