Pierwszy prawomocny, korzystny dla lotniska wyrok w sprawie OOU

Port Lotniczy Gdańsk - wieża kontroli lotniska (fot. airport.gdansk.pl)

Sąd w Gdańsku uznał, że właścicielowi mieszkania w Pieckach-Migowie nie należy się odszkodowanie za to, że jego lokal znalazł się w Obszarze Ograniczonego Użytkowania.

Właściciel domagał się od Portu Lotniczego Gdańsk przed sądem 26 tys. zł. Twierdził, że o taką kwotę zmniejszyła się wartość jego mieszkania, po tym jak Sejmik Województwa Pomorskiego, uchwałą z 29 lutego 2016 r, utworzył Obszar Ograniczonego Użytkowania (OOU) wokół lotniska.

Sąd  Okręgowy w Gdańsku w poniedziałek (28 października) ostatecznie oddalił powództwo w tej sprawie, wcześniej taką decyzję podjął także Sąd Rejonowy. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny, a właściciel mieszkania z Piecek-Migowa będzie musiał zapłacić koszty procesów w obu instancjach w wysokości ponad 7.300 zł.

„Jesteśmy zadowoleni, że kolejne sądy, także w prawomocnych wyrokach wskazują, że nie każdemu, kto mieszka koło lotniska z założenia należy się odszkodowanie. Że fakt ten trzeba udowodnić faktycznym ograniczeniem w korzystaniu ze swojej nieruchomości i w wyniku tego spadkiem wartości. Mamy nadzieję, że kolejne wyroki w kolejnych sprawach także będą dla nas korzystne” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk. Od wczorajszego orzeczenia nie przysługują już żadne środki zaskarżenia. Sprawa jest ostatecznie zakończona.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus