2,46 mln podróżnych skorzystało w I półroczu z Portu Lotniczego Gdańsk

Ponad 2,46 mln podróżnych skorzystało w I półroczu br. z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, co daje 5,9-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. – poinformował w czwartek port.

W komunikacie zaznaczono, że port zanotował też wzrosty w liczbie operacji lotniczych (o 1,9 proc.) oraz w przewozach cargo (o 9 proc.) w porównaniu z pierwszym półroczem ub.r.

Jak poinformowano, w czerwcu br. z lotniska skorzystało 537,5 tys. osób, co stanowiło wzrost o 8,9 proc. w stosunku do czerwca ub.r.

Dodano, że w styczniu obsłużonych zostało blisko 319 tys. pasażerów, co stanowiło spadek o 0,51 proc w porównaniu do stycznia ub.r., w lutym ponad 321,5 tys. osób, czyli o 3,6 proc. więcej wobec lutego ub.r., a w maju blisko 493,5 tys. podróżnych, czyli o 10,3 proc. więcej w stosunku do maja 2018 r.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze lotnisko utrzymuje stałe wzrosty zarówno w liczbie obsłużonych pasażerów, jak i towarów” - powiedział cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski.

Poinformował, że zwiększenie liczby pasażerów to efekt zwiększenia częstotliwości połączeń realizowanych przez przewoźników. „Drugim ważnym czynnikiem jest uruchomienie w tym roku kilku nowych połączeń. Z Gdańska wystartowały w 2019 roku samoloty do Zurychu (Swiss), Berlina (easyJet), Barcelony–Reus (Ryanair), Bodo, Bremy, Kutaisi, Londynu-Gatwick, Oslo-Gardermoen (Wizz Air)”- dodał Kloskowski.(PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ pad/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus