Przejdź do treści
Źródło artykułu

1,5 mln pasażerów Lufthansy na trasach między Polską a Niemcami

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa przewiozła w 2013 r. prawie 1,5 mln pasażerów na trasach między Polską a Niemcami - poinformował dyrektor generalny Lufthansy w Polsce Bart Buyse. Najwięcej podróżnych przybyło z Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Poznania.

"W ubiegłym roku Lufthansa przewiozła 1 mln 483 tys. 586 pasażerów - jest to zdecydowanie więcej niż w 2012 roku. Największe wzrosty dotyczą Krakowa, Katowic, Rzeszowa i Poznania. Polska weszła do pierwszej ósemki europejskich krajów, w których Lufthansa przewiozła największą liczbę pasażerów" - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Buyse.

Dodał, że w ubiegłym roku 1 mln 812 tys. 238 pasażerów podróżowało ze wszystkimi przewoźnikami z Grupy Lufthansa na trasach między Polską a Niemcami.

W pierwszych dwóch miesiącach tego roku liczba pasażerów Lufthansy w Polsce wzrosła o 15 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. Najwięcej osób podróżowało z i do Poznania (+49 proc.), Katowic (+34 proc.) i Rzeszowa (+31 proc.).

"Liczba oferowanych przez Lufthansę miejsc wzrośnie w tym roku o 30 proc., głównie dzięki nowym wieczornym połączeniom z Wrocławia do Monachium i Frankfurtu, z Poznania do Monachium i z Krakowa do Frankfurtu oraz nowemu porannemu rejsowi do Frankfurtu z Gdańska" - powiedział Buyse.

Jak wyjaśnił, wśród Polaków najpopularniejszymi kierunkami są Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Nowy Jork, Chicago, Szanghaj, Singapur, Hong Kong, a także Paryż, Madryt, Rzym, Barcelona, Lizbona i Bruksela.

Buyse poinformował, że wzrasta liczba pasażerów podróżujących służbowo z Lufthansą. "Jest to wzrost do ok. 50 proc. W ubiegłym roku pozyskaliśmy w Polsce prawie 1300 nowych klientów korporacyjnych" - powiedział.

Przypomniał, że od 30 marca br. Germanwings (niemieckie tanie linie lotnicze należące do Grupy Lufthansa) przejmie część połączeń Lufthansy z Polski – będą to rejsy z Warszawy, Katowic, Poznania i Wrocławia do Dusseldorfu. Przewoźnik uruchomi także nowe połączenie z Warszawy do Kolonii. "Lufthansa wraz z Germanwings zaoferuje łącznie w Polsce 269 połączeń do Niemiec tygodniowo, jest to o 22 proc. więcej w porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem letnim" - powiedział.

Jak powiedział Buyse, w 2013 roku Lufthansa uzyskała 25-proc. udział w rynku wśród przewoźników tradycyjnych, jeśli chodzi o połączenia pomiędzy Polską i Azją.

Lufthansa lata z siedmiu polskich lotnisk: Warszawy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia do 81 krajów na całym świecie. Rejsy pomiędzy Polską a Niemcami obsługiwane są przez samoloty typu Airbus A321, A320, A319, Boeing 737, Embraer E95 oraz bombardiery. (PAP)

aop/ mki/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony