120 osób zwolni Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów

WSK PZL Rzeszów S.A.
120 osób straci pracę w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów. Władze firmy tłumaczą, że zwolnienia są skutkiem kryzysu, który dotknął także przemysł lotniczy. Firma ma coraz mniej zamówień i w związku z tym konieczna jest redukcja zatrudnienia - poinformował PAP we wtorek rzecznik wytwórni Andrzej Czarnecki.

"Prowadzone są rozmowy ze związkami zawodowymi. W czasie tych negocjacji przeprowadzone będą szczegółowe analizy, które osoby będą zwolnione. Rozmowy chcemy zakończyć jak najszybciej, aby nie trzymać w niepewności załogi" – wyjaśnił Czarnecki.

Pod koniec ubiegłego roku z Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego (WSK) zwolniono 100 osób. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL Rzeszów powstała w 1938 r. Zatrudnia ponad 4 tys. osób. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją komponentów lotniczych i kompletnych jednostek napędowych m.in. do samolotu F16. W 2002 roku firma United Technologies Holdings kupiła pakiet 85 proc. akcji spółki. WSK jest członkiem Doliny Lotniczej, zrzeszającej ponad 60 firm specjalizujących się w przemyśle lotniczym, które zatrudniają ok. 20 tys. osób.
Źródło: PAP
comments powered by Disqus

Komentarze

Ja bym tu dodał, sprostowanie, że WSK PZL Rzeszów nie jest producentem silników do F-16, tylko podwykonawcą, który składa je z kilku gotowych modułów, przywożonych do firmy. W Polsce nie ma już firmy, która by produkowała silniki odrzutowe(jedynie komponenty do nich, lub wspomniany montaż)