Przejdź do treści
Źródło artykułu

Piotr Kasprzyk, Wiceprezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze, powołał z dniem 3 grudnia 2012 r. Pana Piotra Kasprzyka na stanowisko Wiceprezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Życiorys Wiceprezesa ULC ds. standardów lotniczych

Piotr Kasprzyk - radca prawny, doktor nauk prawnych, pilot szybowcowy.

Urodzony w 1979 r. we Wrocławiu.

Dr P. Kasprzyk jest absolwentem prawa Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w 2003 r. obronił pracę magisterską (wyróżnienie Ministra Infrastruktury) a w 2009 r. pracę doktorską Odpowiedzialność cywilna osoby eksploatującej statek powietrzny za szkody wyrządzone osobom trzecim. W latach 2004-2008 był głównym wykonawcą projektu badawczego z zakresu prawa lotniczego, w ramach którego wyjeżdżał m.in. do Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w Warszawie oraz Instytutu Prawa Lotniczego na Uniwersytecie w Lejdzie (Holandia).

W latach 2003-2006 odbył aplikację sądową w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu i zdał egzamin sędziowski. Od roku 2006 radca prawny.

Na przełomie 2007 i 2008 r. stażysta Komisji Europejskiej w Dyrektoriacie Transportu Lotniczego – Wydział Bezpieczeństwa Lotniczego.

Od 2009 r. prowadził własną Kancelarię Prawną AD NOTAM specjalizującą się w prawie lotniczym – świadczył pomoc prawną m.in. dla firm lotniczych, związków zawodowych personelu latającego i kontrolerów ruchu lotniczego, aeroklubów oraz instytucji sektora publicznego. W roku 2011 wykonał ekspertyzę dotyczącą czasu pracy pilotów na wspólne zlecenie PLL LOT S.A. oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT S.A.

W ramach współpracy z Aeroklubem Polskim aktywnie uczestniczył w pracach związanych z nowelizacją Prawa lotniczego jako ekspert strony społecznej.

Od grudnia 2011 r. był zatrudniony jako Dyrektor ds. regulacji lotniczych w Aeroklubie Polskim, konsultował projekty rozporządzeń wykonawczych do ustawy Prawo lotnicze.

W latach 2008-2011 Przewodniczący Zespołu ds. Lokalizacji Zagrożeń w Lotnictwie Cywilnym. Zespół zajmuje się prowadzeniem dobrowolnego i poufnego systemu zgłaszania informacji mających wpływ na bezpieczeństwo lotów (www.latajmybezpiecznie.pl).

Wykładowca prawa lotniczego na szkoleniach specjalistycznych prowadzonych przez Centrum Szkolenia Ustawicznego w Inżynierii Komunikacyjnej IKKU w Warszawie, Ośrodek Szkolenia Lotniczego UNITEDSKY w Warszawie, Studium Podyplomowe na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej, ULC.

Autor publikacji naukowych z prawa lotniczego.

Przygodę z lotnictwem rozpoczął w 1996 r. szkoleniem szybowcowym i spadochronowym w Aeroklubie Podkarpackim oraz Aeroklubie Dolnośląskim. W latach 2000-2010 związany z Aeroklubem Wrocławskim, gdzie w okresie 2005-2007 zasiadał w Zarządzie Aeroklubu. Obecnie członek Aeroklubu Warszawskiego.

Pilot szybowcowy. Posiadacz złotej odznaki szybowcowej FAI.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony