Przejdź do treści
List otwarty władz Dęblina, Łodzi i Radomia
Źródło artykułu

MON: List otwarty władz Dęblina, Łodzi i Radomia

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało dziś list otwarty władz Dęblina, Łodzi i Radomia.

"Z dumą przyjęliśmy decyzję Ministra Obrony Narodowej o utworzeniu Wojskowej Wyżyny Lotniczej w oparciu o naukowo - technologiczny potencjał naszych miast oraz innowacyjne rozwiązania firmy Airbus Helicopters.

Dzięki współpracy z międzynarodowym potentatem branży lotniczej wspólnie stworzymy w Polsce ponad trzy tysiące nowych miejsc pracy.

Realizacja strategicznego kontraktu na wyposażenie naszej armii w najnowocześniejsze helikoptery wielozadaniowe to impuIs dla polskiej gospodarki oraz szansa dla polskich firm i instytucji na skorzystanie z bogatego programu offsetowego.

Cieszymy się, że naszym partnerem w unowocześnianiu polskiego wojska będzie Grupa Airbus, która blisko 15 lat kooperuje z polskimi partnerami, zatrudnia już dziś ponad 900 osób i posiada w naszym kraju swoje centrum projektowe,

Jesteśmy przekonani, że dzięki doświadczeniu zdobytemu przy realizacji dotychczasowych projektów i wzajemnemu zaufaniu, program Caracal Polska będzie wielkim sukcesem nie tylko naszych miast, ale całego przemysłu zbrojeniowego."


List otwarty władz Dęblina, Łodzi i Radomia


Przeczytaj również:
W Polsce powstanie Wyżyna Lotnicza; nowe inwestycje sektora lotniczego
Wicepremier w Łódzkich Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 1

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony