III piknik paralotniarski "Widok z góry na Mazury"

III piknik paralotniarski "Widok z góry na Mazury" (fot. www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl)

Zapraszamy wszystkich paralotniarzy napędowych i miłośników latania ultralekkiego w dniach 7-9.08.2015r. na III piknik paralotniarski w gminie Stare Juchy pod nazwą "Widok z góry na Mazury". Tak jak ostatnio impreza odbędzie się w Skomacku Wielkim-Osadzie. Współrzędne pikniku: 53.848648N, 22.124278E.

Impreza tradycyjnie ma charakter zlotu-spotkania w formie biwakowej. Pierwszych pilotów zapraszamy już w piątek 7 sierpnia wieczorem. W planach loty treningowe, widokowe oraz ognisko integracyjne. W zależności od pogody w sobotę rano zaproponujemy wspólny przelot paralotni do Ełku pod nazwą "Nalot na Ełk", którego celem jest zachęcenie mieszkańców do odwiedzenia pikniku po południu.

Na sobotnie popołudnie zaplanowana jest zasadnicza część pikniku dla wszystkich miłośników latania. Zapraszamy wszystkich najlepiej całymi rodzinami, ponieważ najmłodsi będą mieli sporo atrakcji. Przewidziane są dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z cennymi nagrodami lotniczymi, jazda quadami, pokaz umiejętności strzelców z JS1007 z Ełku oraz wieczorem występ zespołu. Oczywiście każdy będzie mógł obejrzeć sprzęt lotniczy i porozmawiać z pilotami. Dla dorosłych również odbędzie się konkurs z główną nagrodą w postaci przelotu. W zależności od dostępności sprzętu lotniczego, możliwe będą też odpłatne przeloty wiatrakowcem, motolotnią lub samolotem.

Na piknik organizatorzy zapraszają też kolegów pilotów z cięższym niż paralotnia sprzętem latającym. Podobnie jak w zeszłym roku przygotowany zostanie 400m pas, na którym może wylądować motolotnia i samolot ULM.

Więcej informacji na stronie: www.mazurskiestowarzyszenielotnicze.pl

A tak było w ubiegłym roku: Galeria zdjęć

Źródło: Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze
comments powered by Disqus