Przejdź do treści
Primoco One 150 UAV produkowany przez firmę Primoco UAV na lotnisku (fot. Primoco UAV)
Źródło artykułu

Luksemburg przekazał Ukrainie 6 czeskich dronów

Luksemburg przekazał armii ukraińskiej sześć dronów Primoco UAV One 150 czeskiej produkcji, poinformował w sobotę Kyiv Indepedent, powołując się na ministerstwo obrony Luksemburga.

Primoco One 150 UAV produkowany przez firmę Primoco UAV ma maksymalną masę startową 150 kg, czas lotu do 15 godzin, zasięg od stacji naziemnej do 200 km i całkowity dystans do 2000 km.

"W połączeniu z prędkością przelotową 100-150 km/h czyni to Primoco UAV jednym z liderów w swoim segmencie" – powiedział przedstawiciel firmy Primoco UAV.

Unikalną cechą Primoco One 150 jest ładowność 30 kg oraz możliwość pracy na dużej wysokości (do 3300 m n.p.m.).

Pozwala to na dłuższe misje z mieszanym ładunkiem czujników i operacją na wysokościach 2000 m i wyższych.

Może startować i lądować o każdej porze dnia, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Zintegrowany system autopilota pozwala na w pełni automatyczny start i lądowanie oraz w pełni autonomiczną realizację planu lotu.

"Jego krótki pas startowy o długości 300 metrów zapewnia klientom możliwość wykonywania misji powietrznych z odległych lokalizacji i ograniczonych obiektów lotniskowych” – dodał.

Kyiv Indepedent przypomniał również, że w poniedziałek minister obrony Luksemburga Francois Bausch powiedział, że kraj wyśle również dodatkowe wielozadaniowe pojazdy kołowe o wysokiej mobilności (HMMWV), aby „wzmocnić Ukrainę w korzystaniu z jej prawa do samoobrony”.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony