Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej w Lesznie

Samolot - akrobacja

Już za niecałe trzy tygodnie na lotnisku w Lesznie fani lotnictwa będą mogli podziwiać akrobacje samolotów i szybowców.

Fundacja Lotnisko Leszno oraz Aeroklub Polski zapraszają pilotów do udziału w  55. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w klasach Intermediate, Advanced i Unlimited, które odbędą się w dniach 22-26 czerwca 2021 r.

Mistrzostwa będą rozgrywane zgodnie z Kodeksem sportowym FAI General Section, Section 6: Aerobatics PART 1, krajowymi przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego, Regulaminem Rozgrywania Zawodów w Akrobacji Lotniczej oraz odpowiednimi regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać ważne licencje sportowe FAI, licencje pilota, dziennik z aktualnym KWT i KTP z akrobacji, zezwolenie do obniżenia wysokości oraz ubezpieczenie NW z podwyższonym ryzykiem.

Zgłoszenia do udziału w zawodach dokonują sami zawodnicy za delegującego zgodą klubu sportowego (np. aeroklubu) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.06.2021 r. Opłata rejestracyjna (wpisowe) wynosi 1 100 zł. Zgłoszeń można dokonać wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.sport.lotniskoleszno.pl/mpa.

Więcej informacji o 55. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.sport.lotniskoleszno.pl/mpa

W tych samych dniach (22-26 czerwca 2021 r.) na lotnisku w Lesznie rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej w klasach Advanced i Unlimited.

Zawody będą rozgrywane zgodnie z Kodeksem sportowym FAI General Section, Section 6: Aerobatics PART 2, krajowymi przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego, Regulaminem Rozgrywania Zawodów w Akrobacji Lotniczej oraz odpowiednimi regulaminami Aeroklubu Polskiego.

Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać ważne licencje sportowe FAI, licencje pilota, dziennik z aktualnym KWT i KTP z akrobacji, zezwolenie do obniżenia wysokości oraz ubezpieczenie NW z podwyższonym ryzykiem.

Zgłoszenia do udziału w zawodach dokonują sami zawodnicy za delegującego zgodą klubu sportowego (np. aeroklubu) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.06.2021 r. Opłata rejestracyjna (wpisowe) wynosi 400 zł. Zgłoszeń można dokonać wyłącznie przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.sport.lotniskoleszno.pl/mpa.

Więcej informacji o Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.sport.lotniskoleszno.pl/mpa

Fundacja Lotnisko Leszno oraz Aeroklub Polski zapraszają wszystkich sympatyków lotnictwa do kibicowania zawodnikom.

Źródło: Lotnisko Leszno
comments powered by Disqus