Przejdź do treści
Port Lotniczy Kraków-Balice - samolot na pasie startowym - widok z tyłu (fot. Biuro Prasowe UMWM)
Źródło artykułu

Lotnisko Kraków Airport: przekroczony rekord obsłużonych pasażerów, który padł w 2019 r.

Lotnisko Kraków Airport osiągnęło w niedzielę wieczorem poziom 8 411 009 obsłużonych pasażerów w ciągu roku, co oznacza, że przekroczyło rekordowy wynik, jaki został osiągnięty w ostatnim przed pandemią roku 2019.

„Wczoraj późnym wieczorem w Kraków Airport obsłużyliśmy 8 411 009 pasażerów i tym samym przekroczyliśmy wynik z 2019 roku, sprzed pandemii, która na całym świecie zahamowała rozwój branży lotniczej” – zakomunikował w poniedziałek prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek.

Jak podkreślił, na koniec tego roku Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce osiągnie wynik przekraczający 9 milionów pasażerów.

„Cały czas pracujemy nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów” – dodał Włoszek.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. z usług lotniska skorzystało blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym obecnie zimowym rozkładzie lotów lotnisko posiada 125 połączeń do 32 krajów oferowanych przez 22 linie lotnicze.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony