Szkolenie lotnicze w Nowym Mieście nad Pilicą

Szkolenie lotnicze w Nowym Mieście nad Pilicą (fot. Marta Serafin)

Od maja do października lądowisko Lotniczej Akademii Wojskowej w Nowym Mieście nad Pilicą przeżywa prawdziwe oblężenie. Kilkudziesięciu podchorążych i studentów cywilnych LAW z roczników I-III doskonali swe  powietrzne umiejętności w ramach praktyk lotniczych.

W trakcie studiów I stopnia jest realizowane  szkolenie podstawowe na samolotach i śmigłowcach zarejestrowanych w cywilnym rejestrze statków powietrznych. Zakres szkolenia różni się w zależności od specjalności studiów, ale dla wszystkich z nich cel jest ten sam - uzyskanie odpowiednich uprawnień i/lub licencji – wyjaśnia   Dowódca Grupy Działań Lotniczych ppłk Tomasz Słomczyński.

Obecnie w Nowym Mieście szkolą się podchorążowie z kierunków: pilot samolotu odrzutowego, pilot samolotu transportowego wielosilnikowego, pilot śmigłowca oraz cywilni adepci lotnictwa, którzy  odbywają intensywne szkolenie lotnicze. Od rana do wieczora w powietrzu krąży flota Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego: samoloty Diamond DA42 NG, Diamond DA40 NG, Diamond DA20 C1, Zlin-143 LSi, a także śmigłowce Robinson R44 II i Guimball Cabri G2.

Zapraszamy do fotoreportażu autorstwa Marty Serafin (LAW).

mjr Marek KwiatekŹródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus