LOT w przyszłym roku uruchomi połączenie z Warszawy do Malagi
PLL LOT uruchomią od 15 stycznia 2026 r. bezpośrednie połączenie na trasie z Warszawy do Malagi w Hiszpanii - poinformował we wtorek przewoźnik. Malaga, po Madrycie i Barcelonie, będzie trzecim całorocznym i regularnym połączeniem LOT-u do Hiszpanii.
Jak przekazał w informacji prasowej LOT, pierwszy rejs narodowego przewoźnika z Lotniska Chopina do Malagi zaplanowano na 15 stycznia 2026 roku. W sezonie zimowym loty będą się odbywać cztery razy w tygodniu; w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od 24 lutego przyszłego roku LOT będzie latał do Malagi sześć razy w tygodniu. Podróż na tej trasie ma potrwać około 4 godzin.
Spółka podkreśla, że uruchomienie połączenia do Malagi jest m.in. odpowiedzią na realne potrzeby rynku.
"Cały region Costa del Sol od kilku lat cieszy się stale rosnącą popularnością wśród polskich turystów i tylko w ubiegłym roku jako miejsce podróży wybrało go ponad 100 tys. Polaków" - przekazał, cytowany w informacji prasowej, prokurent, dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT Robert Ludera.
LOT podkreśla, że wybrzeże Costa del Sol, którego Malaga jest stolicą, ma 16 plaż; średnia roczna temperatura to 23 stopnie Celcjusza, charakteryzuje się śródziemnomorskim i andaluzyjskim klimatem. Najsłynniejszym mieszkańcem Malagi był pochodzący stamtąd twórca kubizmu Pablo Picasso. Museo Picasso Málaga posiada ponad 200 różnych prac mistrza, w tym m.in. obrazy, rzeźby i ceramikę.
Z Lotniska Chopina do Malagi lata również węgierski Wizz Air oraz irlandzki Ryanair.
Polskie Linie Lotnicze LOT są 11. najstarszą linią lotniczą na świecie; działają od 1929 r. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Firma obsługuje też bezpośrednie rejsy do wielu europejskich stolic. W ubiegłym roku linia przewiozła 10,7 mln pasażerów.
Głównym akcjonariuszem PLL LOT jest Skarb Państwa, który ma 69,3 proc. udziałów; drugim akcjonariuszem (30,7 proc.) jest Polska Grupa Lotnicza, należąca w 100 proc. do Skarbu Państwa. (PAP)
aop/ mmu/



Komentarze