Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów 2019 w Rudnikach

Samoloty na lotnisku w rzędzie (fot. samolotowa.pl)

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Aeroklubu Polskiego na rok 2019 w dniach 22–25 sierpnia 2019r. w Aeroklubie Częstochowskim na lotnisku w Rudnikach zostaną przeprowadzone 62. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Seniorów i 48. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów.

Zawody są cyklem przygotowań pilotów Reprezentacji do Mistrzostw Świata  oraz kwalifikacją pilotów do Samolotowej Kadry Narodowej AP 2020.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym wydanym przez FAI General Aviation Commission – edycja 2019.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie przez zawodnika (pilota-dowódcę): ważnej licencji pilota samolotowego lub odpowiednio świadectwa kwalifikacji, ważnych kwalifikacji do wykonywania lotów na danym statku powietrznym, ważnych badań lotniczo-lekarskich oraz aktualnych KWT i KTP. Zawodnik musi posiadać również ważną licencję sportową FAI w sporcie samolotowym.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonać do dnia 19.08.2019 r. Kierownikowi zawodów na adres: acz@aeroklub-czestochowa.org.pl oraz dodatkowo do Komisji Samolotowej AP na adres: komisja.samolotowa@gmail.com.

Do pobrania:
Druk zgłoszenia uczestnictwa


Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym.

Źródło: Komisja Samolotowa AP
comments powered by Disqus