Trzy firmy zainteresowane przejęciem Epic Aircraft

Epic Aircraft

Portal internetowy stanu Oregon, „Oregonian”, podał, iż w miejscowym sądzie odbyła się kolejna batalia o przejęcie firmy Epic Aircraft. Najwyższą ofertę przedstawiła Aviation Industry Corporation of China (AVIC) (4,3 mln dolarów), ale ostateczna decyzja co do losu bankruta należy do sędziego.

Innym zainteresowanym podmiotem jest grupa LT Builders, utworzona przez siedmiu właścicieli samolotów Epic. Pomimo, iż prowadzący sprawę sędzia skrytykował ich wizje biznesowe, to jednak powiedział, że zeznanie lidera grupy Daryla Ingalsbea uznaje za "bardzo wiarygodne." Trzeci oferent, Harlow Aerostructures, z Wichita, w stanie Kansas, to działający od 1954 r. dostawca podzespołów dla przemysłu lotniczego. W kolejnej rozprawie wszyscy zainteresowani będą mieli szansę zaprezentowania argumentów i rozważenia sposobów dojścia do porozumienia i ewentualnego podziału poszczególnych aktywów firmy.

Prawnicy firmy AVIC oznajmili, iż niedawno dowiedzieli się, że Epic Aircraft miała kontrakt wojskowy, który mógłby spowodować wątpliwości co do przejęcia firmy przez kapitał chiński, dodając jednak, że ten aspekt działalności nie interesuje właścicieli AVIC. Linia produkcyjna Epic to kilka wersji dwóch podstawowych projektów, samolotu turbośmigłowego i małego lekkiego odrzutowca.

Tłumaczenie z AvWeb
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus