STING S3 z seryjnym "STRAIGHT & LEVEL"

Sting S3 STRAIGHT & LEVEL

Mały niebieski guzik - podobny do niedawno zaprezentowanego przez Cirrusa - zainstalowano w samolocie klasy LSA - Sting S3. Nowa funkcja jest odpowiedzialna za bezpieczne i automatyczne wypoziomowanie skrzydeł, wyprowadzenie samolotu na kierunek i utrzymanie wysokości. Przycisk jest kolejnym, poza poduszkami powietrznymi w pasach bezpieczeństwa (AmSafe) i spadochronem ratunkowym, elementem zwiększającym bezpieczeństwo.

Guzik oznaczony literami S/L daje możliwość wyprowadzenia samolotu z nietypowej sytuacji. Zapewnia kontynuowanie bezpiecznego lotu przypadku utraty orientacji. Ponadto, jeśli pilot w jakikolwiek sposób stracił możliwość sterowania samolotem, na przykład przez utratę przytomności, skurcz mięśni lub zawał, przycisk S/L może być ostatnią deską ratunku dla podróżującego z nim pasażera.

Bill Canino, prezes SportairUSA (dystrybutor S3), twierdzi, że jego firma zapewnia nową funkcjonalność bez dodatkowych opłat, we wszystkich samolotach wyposażonych w TruTrak EFIS. Cena samolotu STING S3 to koszt około około 125 000 USD. Według Canino, celem jego firmy jest dostarczenie klientom „przyjemnego, bezpiecznego i łatwego w pilotażu” nowoczesnego samolotu.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Bezproblemowo radzi sobie z wszelkimi pozycjami w samolocie - no może z korkociągiem może mieć mały kłopot:)

Ciekawe jak to reaguje na odwrotne działania powierzchni sterowych...