DA20s ze szklanym kokpitem

Diamond DA20

6 listopada na konferencji prasowej AOPA Expo, Diamond Aircraft ogłosił, że nowe popularne samoloty szkoleniowe DA20 wyposaży w szklany kokpit firmy Aspen Avionics.

„DA20 waży jedynie 400 funtów więcej niż maksymalna waga brutto Lekkiego Samolotu Sportowego (LSA). Klienci od dawna pytali o wersję z glass cockpitem. Lecz pełny zestaw awioniki G1000 jest w tym samolocie przesadą. Dodatkowa waga i koszt odbiega od pierwotnego zamysłu” - oznajmił prezes Diamond’a, Peter Maurer.

Klienci Diamonda mają do wyboru dwa wyświetlacze szklanego kokpitu Aspen Avionics: EFD1000 Pilot  lub większym EFD1000 Pro. Najtańsza opcja to koszt około 8000 USD.

„Nowa awionika umożliwia szkołom lotniczym przeprowadzanie nowoczesnych szkoleń, na samolotach za 200 000$ spalających zaledwie 5 galonów na godzinę. Jest to w istocie, najtańszy z certyfikowanych samolotów z glass cockpitem,” oznajmił Maurer.

Certyfikacja instalacji Aspen ma się dopełnić w połowie 2009 roku. Będą także dostępne pakiety rewitalizacyjne dla już latających samolotów DA20 wyposażonych w klasyczną awionikę.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus