Balon uczestniczący w zawodach Gordona Bennetta zaginął nad Morzem Adriatyckim

Balony

29 września, dwaj amerykańscy lotnicy, Richard Abruzzo i Carol Rymer Davis, którzy biorą udział w Międzynarodowym Wyścigu Balonów Gazowych o puchar Gordona Bennetta, zaginęli w czasie lotu ponad Morzem Adriatyckim. Pomimo intensywnych poszukiwań, ratownicy nie znaleźli żadnego śladu mogącego świadczyć o losach załogi. Zawody rozpoczęły się w 25 września w południowej Anglii. 

Jak informują organizatorzy, wszystkie pozostałe 19 zespołów, w tym dwa z USA, wylądowały bezpiecznie. Zarówno obsługa naziemna, jak i kontrola ruchu lotniczego straciły kontakt z amerykańskim balonem mniej więcej w tym samym czasie i nie otrzymały żadnego sygnału alarmowego, który by wskazywał na jakiekolwiek kłopoty lotników. W obszarze, w którym przebywała załoga odnotowano gwałtowne burze.

"Każdy balon jest wyposażony w telefon satelitarny, radio UKF, transponder i dwa telefony komórkowe,” stwierdził jeden z organizatorów wyścigu. "Nie udało nam się nawiązać kontaktu poprzez żadne z tych urządzeń. Zaczynamy się coraz bardziej niepokoić."

Poszukiwania są wstrzymywane na czas nocy, ale wszystkie jednostki wracają do akcji wraz z nastaniem świtu. Abruzzo jest synem Bena Abruzzo, który był członkiem załogi Double Eagle II, pierwszego balonu, który pokonał Atlantyk. Jest doświadczonym pilotem balonowym, który ustanowił wiele rekordów i zdobył wiele nagród. Rymer Davis zaczął latać balonami w 1973 roku i posiada na swoim koncie kilka rekordów odległości i czasu trwania lotu. Obaj latali razem w wielu konkursach i w 2004 r. wygrali wyścig Gordona Bennetta. Ich balon jest wyposażony w kombinezony i kamizelki ratunkowe oraz dwie jednoosobowe tratwy ratunkowe.

Tłumaczenie z AvWeb
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze