Australijski Sabre RAAF-u znowu na niebie

RAAF Sabre

Jego odrestaurowanie zajęło ponad trzy lata, ale Muzeum Lotnictwa Temora w Nowej Południowej Walii, w Australii, pomyślnie ukończyło projekt i samolot Australijskich Królewskich Sił Powietrznych (ang.: Royal Australian Air Force, RAAF) CA-27 Sabre po 16 latach spędzonych na ziemi znowu wzbił się w powietrze. Maszyną sterował Darren Crabb – pilot odrzutowców korporacyjnych, posiadający uprawnienia na 14 typów samolotów.

Crabb jest byłym kwalifikowanym instruktorem lotniczym RAAF-u, (ang.: Qualified Flight Instruktor), który latał na odrzutowcach F/A-18 Hornet oraz Macchi. „To było fantastyczne!” powiedział i dodał, że podczas lotu testowego samolot nie wykazywał żadnych wad.

Australijczycy będą mogli po raz pierwszy zobaczyć Sabre w locie podczas Lotniczego Weekendu Muzeum Lotnictwa Temora, (ang.: Temora Aviation Museum) jeszcze tej jesieni.

Dla tych jednak, którzy nie będą mogli pokonać takich przeciwności losu jak ogromne odległości, czy problemy z dotarciem Muzeum Lotnictwa organizować będzie „pokazy wyjazdowe”, ale wyłącznie wirtualnie, umożliwiając lot na tylnym siedzeniu poprzez YouTube.

Zespół inżynierów Muzeum Lotnictwa, który przywrócił samolot do prawidłowego funkcjonowania, planuje zrobić z niego specjalnie przystosowany do pokazów odrzutowiec na swoje regularnie odbywające się „Lotnicze Weekendy.”

Przetłumaczono na podstawie artykułu ze strony AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus