III Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry

III Ogólnopolski Turniej Gwiaździstej Eskadry (fot. IPN)

80 lat temu miała miejsce największa bitwa powietrzna na świecie, w której brali udział polscy piloci. Bitwa o Wielką Brytanię zmieniła losy II wojny światowej. Dziś przypominamy jej bohaterów. Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry.

Celem Turnieju Gwiaździstej Eskadry  jest zapoznanie uczniów z historią polskiego lotnictwa oraz z zasadami rywalizacji w duchu fair play „zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”.

Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. – Zbierzcie 3-osobową drużynę, znajdźcie opiekuna – nauczyciela, który jest równie jak wy zakręcony na punkcie lotnictwa, i zagrajcie z nami w gry: 303. Bitwa o Anglię,  111. Alarm dla Warszawy,  7. W obronie Lwowa – mówią organizatorzy.

Eliminacje regionalne będą trwały do 31 maja 2020 r. Wielki Finał ogólnopolski odbędzie się w czerwcu 2020 w Poznaniu.

Każda szkoła może zgłosić 3 drużyny w jednej kategorii wiekowej. Drużyny, które zajmą I, II i III miejsce w regionalnych rozgrywkach, dostają się do Wielkiego Finału. Ale bez obaw, organizatorzy mają jeszcze do rozdania tzw. dzikie karty. Tam, gdzie zgłoszeń będzie bardzo dużo, przydzielone będą miejsca w Wielkim Finale dodatkowym drużynom. Może się wiec okazać, iż nawet jak zajmiecie V czy VI miejsce w regionie, to organizatorzy zaproszą was do Poznania.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i... przygoda życia. Razem pracujecie na wynik waszej drużyny ale każdy z was gra osobno w jedną z gier. Poznajcie je dobrze – zachęcają organizatorzy.

Za zajęcie I, II, III i IV miejsca w finale ogólnopolskim organizator przewiduje nagrody dla członków drużyn. Dla uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki indywidualne  przewidziane są nagrody i tytuł Wielkiego Mistrza Gry w 303. Bitwa o Anglię, 111. Alarm dla Warszawy lub 7. W obronie Lwowa oraz Wielkiego Mistrza Wiedzy Historycznej.

Zgłoszenia do udziału w Turnieju należy dokonać do 12 marca 2020 r.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.ipn.gov.pl

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej
comments powered by Disqus