W USA podwójne drzwi do kokpitu

Kokpit samolotu pasażerskiego

Jak poinformował portal Rzeczpospolita, kongresmeni w USA chcą zwiększenia bezpieczeństwa w samolotach, aby nie doszło do powtórki z zamachów z 11 września 2001 roku. Domagają się, aby linie lotnicze instalowały podwójne drzwi do kokpitu.

Porywanie samolotów nadal pozostaje zagrożeniem mimo znacznego zwiększenia środków bezpieczeństwa w światowym lotnictwie po 11 września 2011 roku, kiedy to 18 terrorystów uprowadziło cztery samoloty – dwa zniszczyły World Trade Center w Nowym Jorku, jeden uszkodził budynek Pentagonu, a czwarty rozbił się wcześniej, po dramatycznej interwencji pasażerów – oświadczyło czterech członków Kongresu:, demokraci Andre Carsson i Josh Gottheimer i republikanie Brian Fitzpatrick i Peter King.

W ubiegłym roku Kongres wprowadził wymóg instalowania drugiej bariery, która nie pozwoli przyszłemu terroryście wtargnąć do kabiny pilotów w chwili podawania im posiłków albo, gdy jeden z nich zechce skorzystać z toalety. Ten przepis dotyczy jednak samolotów dopiero produkowanych, nie obejmuje już używanych.

Projekt ustawy rozszerza wymóg instalowania podwójnych drzwi na wszystkie eksploatowane już samoloty pasażerskie.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus