Podpisano porozumienie dotyczące przejęcia aktywów Epic Aircraft

Epic LT

Grupa Epic LT Builders zawiązała porozumienie z China Aviation, na mocy którego oba podmioty zapłacą 4,3 miliona dolarów za przejęcie aktywów upadłej firmy Epic Aircraft. Decyzję podjęto na krótko przed ostatecznym terminem wyznaczonym przez sąd na podpisanie takiego kontraktu.

Epic LT Builders zachowają prawo do sprzedaży jednosilnikowych turbośmigłowych samolotów LT na rynku Ameryki Północnej, a chińscy udziałowcy w pozostałych częściach świata. Douglas King, członek grupy LT Builders, powiedział, iż w planach jest ponowne otwarcie zakładu Epic w Bend, w stanie Oregon i kontynuowanie produkcji jaka miała tam miejsce przed ogłoszeniem upadłości.

"Mamy zamiar uczciwie i zgodnie z prawem prowadzić przedsiębiorstwo, a także być dobrymi sąsiadami," powiedział King. "Zamierzamy to zrobić i będziemy naprawdę ciężko pracować nad produkcją wysokiej jakości samolotów."

Sąd rozpatrujący sprawę wciąż jednak nie wydał ostatecznej zgody na taką umowę. Po uzyskaniu aprobaty, Grupa będzie musiała rozpocząć negocjację z właścicielem hangaru w którym zabezpieczono wszystkie nieukończone samoloty, rozwiązać kwestie niezapłaconych czynszów i znów uruchomić linie produkcyjne. Grupa liczy również, że LT zostanie certyfikowany przez Federalną Administrację Lotnictwa USA (FAA).

Tłumaczenie z AvWeb

Źródło: Internet
comments powered by Disqus