Konsultacja społeczna w sprawie TSA 25

TSA25, źródło: amc.pansa.pl

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zwraca się z prośbą o opinie do planowanych zmian granic pionowych oraz lokalizacji, strefy czasowo wydzielonej TSA 25. Przeprowadzenie konsultacji społecznych jest wymogiem koniecznym do zatwierdzenia zmiany w strukturze przestrzeni powietrznej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Źródło: KTL AOPA Poland
comments powered by Disqus

Komentarze

500 m to tak około 1800 ft alt. Wysoko jak na dolną granicę, bo czasem pogoda nie pozwala latać wyżej.

Poza tym jak będzie to strefa nie od ziemi, to ćwicząc w niej korkociągi, przeciągnięcia itp, trzeba będzie mieć na uwadze, że ktoś może legalnie pod nią (np. na 1700 ft alt) przelatywać.
Nie wiem czy to takie bezpieczne będzie.

Z drugiej strony, może przy okazji warto by było zmienić tę TSA na TRA, bo póki jest to TSA, to żaden statek powietrzny nie z Babic nie teoretycznie ma prawa przelecieć przez tę strefę kiedy jest ona aktywna, a nikt w niej nie lata. Co ma się nijak do elastycznego zarządzania przestrzenią powietrzną i całe szczęście, że FIS tego nie egzekwuje. No ale w świetle przepisów jest to patologia.

Racja, 3nm trzeba nadrabiać, żeby instruktor z uczniem mieli trochę spokoju w okolicach Wwy. Skandal jak jasna cholera.

Fakt konsultowania z tzw. środowiskiem bardzo mi się podoba. Propozycja przesunięcia strefy na wschód też wydaje mi się rozsądna dopóki nie rozbudują się osiedla w rej. Sierakowa i Wólki Radzymińskiej. Wtedy mieszkańcy tamtych domów będą również oponować i słać skargi.
Natomiast dolna granica trzystu (300 AGL) a nie proponowana 500 wydaje się być najlepszym wyjściem dla pogodzenia interesów mieszkańców i użytkowników TSA 25.

od 1700 ft do 3000 ft to trochę za mało. Piszą 5000 ft, ale nigdy nie dostałem zgody w tej strefie powyżej 3000 ft. Jeżeli będzie rzeczywiście zgoda na 5000 ft górnej granicy to może być ok.

Strefa jest VFR więc lepiej byłoby określić jej położenie na mapie topograficznej. W rejonie strefy są:
- linia kolejowa (północ),
- las (wschód),
- droga (zachód),
- droga (południe).
Dolna granica 500m jest zbyt restrykcyjna. Uważam że niezbędne jest wykonywanie manewrów do wysokości 100m
mhm

Masz chłopie współrzędne to nanieś sobie na mapę i będziesz wiedział jak zlokalizowana jest strefa względem obiektów naziemnych-wszystko trzeba na tacy podać. Podpowiadam że najszybciej Ci będzie na Google Earth.Niech żyje lenistwo.

Zapomniał wół jak cielęciem....
Pamiętam jak po zakończeniu lotów w strefie zamiast w kierunku Żerania poleciałeś w kierunku Wołomina (też jest tam komin).
Ta strefa jest głównie dla UCZNIÓW.

Niestety takie uroki latania w okolicach Warszawy;-. To tak samo jak z kręgiem na Babicach - odbiegający od standardowego