Przejdź do treści
Flota samolotów należaca do EasyJet
Źródło artykułu

Hiszpania: pracownicy personelu pokładowego EasyJet nie będą strajkować; dostaną podwyżki

Hiszpański personel pokładowy linii lotniczych EasyJet odstąpił od zapowiedzianego na weekend strajku. Decyzja zapadła po osiągnięciu porozumienia podczas czwartkowych negocjacji, w trakcie których protestujący otrzymali gwarancje dotyczące podwyżek.

Jak poinformowały władze związku zawodowego USO, który reprezentował strajkującą w ostatnich tygodniach załogę personelu pokładowego EasyJet, protestujący dostali od władz przewoźnika gwarancję 4-procentowej podwyżki płac do końca 2022 r.

W kolejnych dwóch latach porozumienie przewiduje wzrost pensji hiszpańskiego personelu pokładowego EasyJet odpowiednio o 13 proc. i 5 proc.

Kierownictwo linii lotniczych zgodziło się również na wydłużenie obowiązywania tymczasowych umów z pracownikami, a także na dodatkowe wynagrodzenie za wykonywanie zadań w dniu wolnym od pracy.

Od czerwca na terenie Hiszpanii odwołano setki lotów w efekcie strajków personelu pokładowego linii EasyJet oraz Ryanair. Ta druga spółka odwołała najwięcej rejsów, a jej załoga wciąż grozi wznowieniem akcji protestacyjnej.

W środę władze związku zawodowego USO reprezentującego personel pokładowy spółki Ryanair zapowiedziały, że ten zamierza prowadzić strajk od 8 sierpnia do 7 stycznia co tydzień. Protestujący mieliby przerywać pracę pomiędzy poniedziałkiem a czwartkiem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony